Din oras

Un bărbat de 46 de ani din Aiud, găsit decedat în propria locuință

Poliția Municipiului Aiud a fost sesizată, miercuri, cu privire la faptul că, pe strada Hotar din municipiu, se află o persoană decedată în locuința sa.

Polițiștii deplasați la fața locului au identificat un bărbat de 46 de ani, din municipiu, care era decedat în interiorul unui container modular în care locuia, pe cadavrul acestuia fiind identificată o echimoză în zona feței. Cercetarea la fața locului este în desfășurare.

Cadavrul bărbatului va fi transportat la spital, pentru efectuarea autopsiei, iar cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, precum și pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care bărbatul a decedat, anunță Biroul de presă al IPJ Alba.